774192
Erna Aaltonen
(Född 1951)
Erna aaltonen, keramikskulptur. sign. erna aaltonen, arteos 1994

ERNA AALTONEN, KERAMIKSKULPTUR. Sign. Erna Aaltonen, Arteos 1994.

Stengodslera med blåtonad oxid. Höjd 31,5 cm, diam. 30,5 cm.

Obetydligt slitage.

Övrigt

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Slutpris
1 450
15 536
1 605
Utropspris
2 000 EUR
Budhistorik (7 bud)
25 apr 2016 11:16
1 450 EUR
25 apr 2016 10:18
1 400 EUR
24 apr 2016 17:21
1 300 EUR
23 apr 2016 17:02
800 EUR
23 apr 2016 13:57
500 EUR