779218
Paavo Tynell
(1890-1973)
50 tal
50 tal
50 tal

PAAVO TYNELL, FLASKSTÄLL. Tillverkad av Taito. 1940-/50-tal.

Polerad mässing, delvis beklädd med läder. Höjd 27,5 cm.

Obetydligt slitage.

Övrigt

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Slutpris
600
6 417
663
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (7 bud)
26 apr 2016 17:51
600 EUR
26 apr 2016 17:50
500 EUR
26 apr 2016 17:49
450 EUR
26 apr 2016 17:49
350 EUR
26 apr 2016 17:39
240 EUR