782166
Tapio Wirkkala
(1915-1985)
Tapio wirkkala, skÅl, 3313. sign. tapio wirkkala, iittala.  1940 talets slut

TAPIO WIRKKALA, SKÅL, 3313. Sign. Tapio Wirkkala, Iittala. 1940-talets slut.

Blåst kristall, fasettslipat botten. Längd 23 cm.

Obetydligt slitage.

Övrigt

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Slutpris
500
5 333
555
Utropspris
1 200 EUR
Budhistorik (8 bud)
22 apr 2016 21:19
500 EUR
22 apr 2016 21:19
480 EUR
21 apr 2016 19:31
390 EUR
21 apr 2016 19:31
370 EUR
21 apr 2016 16:33
340 EUR