MODERN + DESIGN
784917
Georges Von Swetlik
(1912-1991)
Georges von swetlik, interiÖr med dÖrr till trÄdgÅrd

GEORGES VON SWETLIK, INTERIÖR MED DÖRR TILL TRÄDGÅRD.

Sign. 1946. Olja på duk 81x68 cm.

Ålands konstmuseum. Georges von Swetlik 100 år 5.12 2012-19.1 2013.

Museibyrån: Åländsk odling 2013; bild på sid 72.

Övrigt

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Slutpris
3 400
36 428
3 764
Utropspris
2 800 EUR
Budhistorik (16 bud)
25 apr 2016 13:19
3 400 EUR
25 apr 2016 13:18
3 300 EUR
25 apr 2016 13:18
3 300 EUR
25 apr 2016 13:12
3 200 EUR
24 apr 2016 17:20
3 100 EUR