784967
Paavo Tynell
(1890-1973)
Paavo tynell, vÄgglampor, ett par. tillverkarens stämpel idman. 1950 tal

PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPOR, ETT PAR. Tillverkarens stämpel Idman. 1950-tal.

Vitlackerad kupa med justerbar mässingsarm. Kupans höjd 18 cm.

Obetydligt slitage. Ej funktionstestad.

Övrigt

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Slutpris
1 900
20 385
2 109
Utropspris
2 200 EUR
Budhistorik (17 bud)
10
25 apr 2016 12:22
1 900 EUR
11
25 apr 2016 6:26
1 850 EUR
10
25 apr 2016 6:26
1 800 EUR
11
25 apr 2016 6:26
1 750 EUR
10
24 apr 2016 14:33
1 700 EUR