786372
Yrjö Kukkapuro
(Född 1933)
YrjÖ kukkapuro, fÅtÖlj. saturnus. tillverkare haimi 1970 tal

YRJÖ KUKKAPURO, FÅTÖLJ. Saturnus. Tillverkare Haimi 1970-tal.

Stommen och foten i svart glasfiber. Svart läderklädsel. Ej roterande. Bär tillverkarens märke. Bredd 62 cm. Totalhöjd 74 cm.

Åldersrelaterade slitage och märken.

Proveniens

Från Timo Sarpanevas hem.

Övrigt

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Slutpris
1 400
15 021
1 554
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (38 bud)
10
25 apr 2016 12:57
1 400 EUR
9
25 apr 2016 12:57
1 350 EUR
10
25 apr 2016 12:57
1 350 EUR
9
25 apr 2016 12:57
1 300 EUR
10
25 apr 2016 12:55
1 250 EUR