KLASSISKA
788142
Adolf von Becker
(1831-1909)
Adolf von becker, "italiensk nunna"

ADOLF VON BECKER, "ITALIENSK NUNNA".

Sign. 1901. Olja på duk 60x49 cm.

Finska Konstnärers utställning 1902; Invigningsutställning på Åbo Konstmuseum 1904; Åbo Konstmuseum 2003.

Österbottens museums publikationer: Adolf von Becker, nr. 217.

Slutpris
3 300
35 357
3 653
Utropspris
4 000 EUR
Budhistorik (26 bud)
23 maj 2016 18:31
3 300 EUR
23 maj 2016 18:31
3 230 EUR
23 maj 2016 18:29
3 020 EUR
23 maj 2016 18:28
2 920 EUR
23 maj 2016 18:28
2 900 EUR