Militaria VapenKLASSISKA
790619
DOLK, Kindjal, Kaukasien, 1800-tal
Dolk, kindjal, kaukasien, 1800 tal

Silverfäste med niellodekor, tveeggat blad med signering. Baljan klädd med tyg samt med niellosilverbeslag. Längd 58 cm.

Slitage, baljan med skador.

Slutpris
1 850
19 849
2 054
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (43 bud)
8
23 maj 2016 18:15
1 850 EUR
23 maj 2016 18:15
1 800 EUR
23 maj 2016 18:15
1 650 EUR
8
23 maj 2016 18:15
1 600 EUR
23 maj 2016 18:15
1 310 EUR