878228
BÅLSKÅL OCH SLEV, rubinglas, Ryssland 1800-talets första hälft
BÅlskÅl och slev, rubinglas, ryssland 1800 talets första hälft

Sleven med spår av förgyllning. Höjd ca 35,5 cm. Fatets diameter 30 cm.

Slitage.

Joachim Borgström
Joachim Borgström
Specialist klassisk konst, möbler, konsthantverk och silver
+358 (0)40 555 1334

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
1 150
12 339
1 277
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
Budhistorik (23 bud)
8
22 maj 2017 18:12
1 150 EUR
22 maj 2017 18:11
1 100 EUR
9
22 maj 2017 18:10
1 050 EUR
8
22 maj 2017 18:10
1 050 EUR
9
22 maj 2017 18:09
1 000 EUR