887657
Elvi Maarni
(1907-2006)
Elvi maarni, "pÅ promenaden"
Elvi maarni, "pÅ promenaden"
Elvi maarni, "pÅ promenaden"
Elvi maarni, "pÅ promenaden"

ELVI MAARNI, "PÅ PROMENADEN".

Sign. 43. Olja på duk 25x21 cm.

"Arvoituksellinen uni", 1993 Tavastehus konstmuseum, 1993 Åbo konstmuseum.

Laura Pohjola
Laura Pohjola
Specialist modern och samtida konst, finländsk konst, fotografi
+358 (0)50 428 2146

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
4 700
50 357
5 203
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Budhistorik (23 bud)
22 maj 2017 17:51
4 700 EUR
22 maj 2017 17:51
4 500 EUR
22 maj 2017 17:50
4 300 EUR
22 maj 2017 17:50
4 100 EUR
22 maj 2017 17:50
3 800 EUR