963598
Pekka Halonen
(1865-1933)
Pekka halonen, vinterdag
Pekka halonen, vinterdag
Pekka halonen, vinterdag
Pekka halonen, vinterdag
Pekka halonen, vinterdag

PEKKA HALONEN, VINTERDAG.

Signerad och daterad 1909. Olja på duk, 70,5x51 cm.

Proveniens

Galerie Hörhammer. Gåva till Tor Nessling.

Nr. 381. i Lindström, 1957.

Slutpris
24 401
261 437
27 014
Utropspris
25 000 - 30 000 EUR
Budhistorik (29 bud)
11 dec 2017 19:18
24 401 EUR
11 dec 2017 19:18
24 201 EUR
11 dec 2017 19:18
24 200 EUR
11 dec 2017 19:17
24 000 EUR
11 dec 2017 19:17
23 901 EUR