979943
Pekka Halonen
(1865-1933)
Pekka halonen, maija
Pekka halonen, maija
Pekka halonen, maija
Pekka halonen, maija

PEKKA HALONEN, MAIJA.

Olja på duk, uppfodrad på pannå, ej sign. A tergo text "M. Halonen Järvenpää, Marjalle äidiltä" samt intyg av J. Hörhammer och Kaija Halonen. "Diameter 16 cm.

Lapinlahden taidemuseo 1995
Lahden Taidemuseo 2006
Ateneumin Taidemuseo 2008
Halosenniemi 2014

Slutpris
16 000
171 427
17 713
Utropspris
20 000 - 22 000 EUR
Budhistorik (7 bud)
12 dec 2017 16:32
16 000 EUR
12 dec 2017 15:19
15 000 EUR
12 dec 2017 13:21
13 000 EUR
9 dec 2017 22:02
12 000 EUR
5 dec 2017 20:18
7 700 EUR