1020583
Sini Majuri
(Född 1983)
Sini majuri, glasskulptur, graal, signerad sini majuri 2016.

SINI MAJURI, glasskulptur, graal, signerad Sini Majuri 2016.

Från serien Aino - Aino 4/15. Höjd 14,5 cm.

Sedvanligt slitage.

2018 Designboom, Interior Design Show IDS, Toronto, Canada
2017 Kalevala on glass. Glass Axis. Ohio, USA
2017 International Biennale of Glass. Bulgaria
2016 Parallax Art Fair. London, UK
2016 Total diagnosis exhibition. Budapest, Wien, New York, USA

Övrigt

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
670
7 058
744
Utropspris
500 - 700 EUR
Budhistorik (18 bud)
19 mar 2018 18:07
670 EUR
19 mar 2018 18:04
650 EUR
19 mar 2018 17:59
630 EUR
19 mar 2018 16:54
610 EUR
19 mar 2018 16:54
600 EUR