1008051
IKON, Ryssland 1899-1908, okänd guldsmed сж
Ikon, ryssland 1899 1908, okänd guldsmed сж

Kristus. Förgylld silverriza med filigran- och emaljerad dekor. Ikonen 18x15 cm. Kiotan 34,5x23,5 cm.

Kiotan med skador.

Joachim Borgström
Joachim Borgström
Specialist klassisk konst, möbler, konsthantverk och silver
+358 (0)40 555 1334

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
2 600
27 896
2 886
Utropspris
1 500 - 1 800 EUR
Budhistorik (26 bud)
13 maj 2018 18:23
2 600 EUR
13 maj 2018 18:22
2 500 EUR
13 maj 2018 18:22
2 500 EUR
13 maj 2018 18:22
2 400 EUR
13 maj 2018 18:22
2 300 EUR