1042290
STOLAR, 6 st, Senbarock/Rokoko, 1700-tal.
Rokoko, 1700 tal
Rokoko, 1700 tal
Rokoko, 1700 tal
Rokoko, 1700 tal
Rokoko, 1700 tal
Rokoko, 1700 tal

Snarlika. Skuren dekor. Balusterformad ryggbricka. Svängda, kopplade ben. Lös, stoppad sits.

Slitage. Senare målning och klädsel. Smärre torrsprickor.

Slutpris
1 550
16 607
1 716
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Budhistorik (3 bud)
14 maj 2018 5:50
1 550 EUR
13 maj 2018 21:00
1 500 EUR
5 maj 2018 22:38
1 000 EUR