968004
SAMOVAR, silver, Anders Wilhelm Felixsson, Lovisa 1851.
Samovar, silver, anders wilhelm felixsson, lovisa 1851

Nyrokoko. Balusterformad. Ciselerad blomsterdekor. Kranens handtag i snäckformad pärlemo. Invändigt förgylld. Höjd 30 cm. Vikt cirka 1013 g.

Smärre, åldersrelaterat slitage.

Slutpris
1 752
18 798
1 945
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Budhistorik (14 bud)
8
14 maj 2018 17:33
1 752 EUR
14 maj 2018 17:33
1 750 EUR
14 maj 2018 17:33
1 701 EUR
8
14 maj 2018 17:33
1 651 EUR
14 maj 2018 17:01
1 550 EUR