1092424
Jani Leinonen
(Född 1978)
Jani leinonen, "special k".
Jani leinonen, "special k".
Jani leinonen, "special k".
Jani leinonen, "special k".
Jani leinonen, "special k".

JANI LEINONEN, "SPECIAL K".

A tergo sign. 2012. Akryl på produkt förpackning 115x83x12 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Zetterberg Gallery. Betydande privat samling.

Zetterberg Gallery.

"Jani Leinonen, Book nr. 1", ed. Sarah Hudson, Helsingfors 2012. Illustrerad på sidan 116.

Laura Pohjola
Laura Pohjola
Specialist modern konst och samtidskonst
+358 (0)50 428 2146

Slutpris
10 000
108 167
11 014
Utropspris
8 000 - 12 000 EUR
Budhistorik (31 bud)
12
9 okt 2018 17:29
10 000 EUR
13
9 okt 2018 17:29
9 901 EUR
12
9 okt 2018 17:28
9 701 EUR
13
9 okt 2018 17:28
9 501 EUR
12
9 okt 2018 17:28
9 301 EUR