1166865
Tapio Wirkkala
(1915-1985)
Tapio wirkkala, vas, silver (916), "tw6-4", kultakeskus, tavastehus 1967.

TAPIO WIRKKALA, vas, silver (916), "TW6-4", Kultakeskus, Tavastehus 1967.

Signerad TW. Höjd 21 cm.

Smärre slitage.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - T500
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

För information om transporter i Finland under den pågående strejken hos Posti.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
2 200
23 448
2 430
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (40 bud)
27 okt 15:53
2 200 EUR
10
27 okt 15:52
2 100 EUR
27 okt 15:52
2 000 EUR
10
27 okt 15:52
1 850 EUR
27 okt 15:50
1 800 EUR