1173190
Friedl Holzer-Kjellberg
(1905-1993)
Friedl holzer-kjellberg, skål, porslin, signerad och daterad  arabia -36 -f.h.kj- .

FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, skål, porslin, signerad och daterad Arabia -36 -F.H.Kj- .

Religiöst motiv mot grön fond. Diameter 25,5 cm. Höjd 7 cm.

Helhetsintrycket är gott. Tillverkningsrelaterade röda fläckar under glasyren.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
380
4 003
422
Utropspris
400 - 600 EUR
Budhistorik (9 bud)
27 okt 15:04
380 EUR
27 okt 15:03
360 EUR
27 okt 15:03
360 EUR
27 okt 15:03
340 EUR
27 okt 15:03
320 EUR