1173360
Tapio Wirkkala
(1915-1985)
Tapio wirkkala, vas, modell 3205, osignerad 1940-talets slut.

TAPIO WIRKKALA, vas, modell 3205, osignerad 1940-talets slut

Formblåst slipad kristall. Höjd 27 cm.

Helhetsintrycket är gott. Enstaka märken på mönstret.

Kyösti Kakkonen kokoelmissa

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
800
8 427
888
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (4 bud)
14 okt 12:50
800 EUR
13 okt 18:43
390 EUR
13 okt 9:28
360 EUR
12 okt 0:44
340 EUR