1175282
Oiva Toikka
(1931-2019)
Oiva toikka, glasskulptur "latina i", signerad oiva toikka iittala 2010, numrerad 3/30.

OIVA TOIKKA, glasskulptur "Latina I", signerad Oiva Toikka Iittala 2010, numrerad 3/30.

Flerfärgat glas. Bär etikett. Höjd 48 cm. Signerad och daterad originallåda samt certificat.

Helhetsintrycket är mycket gott.

Iittala Store Esplanaden Helsingfors 30.8 2010.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
4 000
42 136
4 442
Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
Budhistorik (3 bud)
27 okt 15:17
4 000 EUR
11 okt 21:55
3 000 EUR
11 okt 21:14
1 500 EUR