1177310
SOFFGRUPP, 3 delar, 1950-tal.
Soffgrupp, 3 delar, 1950-tal.
Soffgrupp, 3 delar, 1950-tal.
Soffgrupp, 3 delar, 1950-tal.
Soffgrupp, 3 delar, 1950-tal.
Soffgrupp, 3 delar, 1950-tal.
Soffgrupp, 3 delar, 1950-tal.
Soffgrupp, 3 delar, 1950-tal.
Soffgrupp, 3 delar, 1950-tal.
Soffgrupp, 3 delar, 1950-tal.
Soffgrupp, 3 delar, 1950-tal.

Fast stoppad klädsel, ryggstöd med knappar. Lackade ben. Längd 140 cm, sitthöjd ca 90 cm, total höjd 73 cm.
Fåtölj; bredd 73 cm. Sitthöjd ca 38 cm. Total höjd 73 cm.

Åldersrelaterat slitage. Fläckar.

Övrigt

Enligt given uppgift är möblemanget köpt på Bomans fabrik i Åbo år 1954.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
3 000
31 602
3 332
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
Budhistorik (24 bud)
27 okt 16:47
3 000 EUR
27 okt 16:47
3 000 EUR
27 okt 16:44
2 900 EUR
27 okt 16:44
2 800 EUR
27 okt 16:43
2 700 EUR