1178983
Alvar Aalto
(1898-1976)
Alvar aalto, taklampa, tillverkare kjm-tuoteoy 2000-tal.

ALVAR AALTO, taklampa, tillverkare KJM-TuoteOy 2000-tal.

Vit metall med galler i mässing. Diameter 22 cm. Höjd 15 cm.

Smärre bruksslitage. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Proveniens

Tekniska högskolan, Otnäs / Aalto Universitet.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
800
8 427
888
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (36 bud)
27 okt 15:52
800 EUR
27 okt 15:52
780 EUR
27 okt 15:52
760 EUR
27 okt 15:52
760 EUR
27 okt 15:49
740 EUR