1181839
Timo Sarpaneva
(1926-2006)
Timo sarpaneva, glasskulptur, "claritas", signerad timo sarpaneva, iittala 1984 c403.

TIMO SARPANEVA, glasskulptur, "Claritas", signerad Timo Sarpaneva, Iittala 1984 C403.

Klart glas. Handformad, slipad och polerad. Höjd 28,5 cm.

Smärre repor. Helhetsintrycket är gott.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
1 750
18 283
1 956
Utropspris
1 800 - 2 000 EUR
Budhistorik (11 bud)
27 okt 16:04
1 750 EUR
27 okt 16:04
1 700 EUR
26 okt 20:01
1 650 EUR
26 okt 20:01
1 600 EUR
26 okt 17:23
1 550 EUR