1181934
Timo Sarpaneva
(1926-2006)
Timo sarpaneva, glasskulptur, "fågelhuvud", signerad timo sarpaneva iittala -56.

TIMO SARPANEVA, GLASSKULPTUR, "Fågelhuvud", signerad Timo Sarpaneva Iittala -56.

Klar kristall, ångblåsningsmetod, slipad.
Höjd 20,5 cm.

Repor i botten.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
760
7 940
849
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (7 bud)
26 okt 22:19
760 EUR
26 okt 17:46
740 EUR
26 okt 12:28
720 EUR
26 okt 10:02
700 EUR
16 okt 7:55
575 EUR