1186092
Gerda Thesleff
(1871-1939)
Gerda thesleff, kanna, signerad gt finland 1903.

GERDA THESLEFF, KANNA, signerad GT Finland 1903.

Rödlera med växtornamentik på ljusglaserat botten, invändigt rödbrun glasyr. Höjd 17,5 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Slutpris
440
4 688
487
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (6 bud)
27 okt 17:31
440 EUR
27 okt 17:21
420 EUR
27 okt 16:49
400 EUR
26 okt 11:20
300 EUR
21 okt 12:17
200 EUR