1186222
Hans-Agne Jakobsson
(1919-2009)
Hans-agne jakobsson, golvlampa, markaryd, 1960-/70-tal.

HANS-AGNE JAKOBSSON, GOLVLAMPA, Markaryd, 1960-/70-tal.

Fotplatta och stomme i mässing, skärm av sidenfrans. Etikettmärkt. Höjd ca 140 cm.

Fläck i fransarna. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis. Åldersrelaterat slitage.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Slutpris
1 400
14 748
1 555
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Budhistorik (20 bud)
11
27 okt 16:38
1 400 EUR
9
27 okt 16:38
1 350 EUR
10
27 okt 16:37
1 300 EUR
9
27 okt 16:37
1 250 EUR
10
27 okt 16:36
1 200 EUR