Helsinki Design Sale F198

46 föremål
TAPIO WIRKKALA, skål, signerad Tapio Wirkkala Iittala -57.
Slutpris
1 350 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
TAPIO WIRKKALA, VAS, signerad Tapio Wirkkala 3825.
Slutpris
1 251 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
TIMO SARPANEVA, glasskulptur, signerad Timo Sarpaneva 1984.
Slutpris
840 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
TAPIO WIRKKALA, vas, modell 3205, osignerad 1940-talets slut.
Slutpris
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR