Important Spring Sale 625  –
Följ auktionen live  ⟩
Important Spring Sale 625  –
Följ auktionen live  ⟩
1210256
Sini Majuri
(Finland, Född 1985)
Sini majuri, skulptur, "hedge maze", signerad sini majuri 2019, suomenlinna.

SINI MAJURI, skulptur, "Hedge maze", signerad Sini Majuri 2019, Suomenlinna.

Glasblåsare, Sini Majuri. Graalteknik. Fritt format glas. Iittalas återvinningsglas. Höjd 16 cm.

Helhetsintrycket är gott. Tillverkningsrelaterade märken.

Proveniens

Ur konstnärens egen samling.

2019 Sini Majuri & Heini Riitahuhta. Galleria Pictor.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
400
4 159
449
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (5 bud)
5 apr 18:45
400 EUR
5 apr 18:40
350 EUR
5 apr 17:39
270 EUR
4 apr 18:56
200 EUR
4 apr 16:41
100 EUR