1261169
Matti Karppanen
(Finland, 1873-1953)
Matti karppanen, örnen spanar.

Matti Karppanen, Örnen spanar.

Sign. 1945. Olja på duk 69x48,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377

Slutpris
3 700
37 410
4 485
Utropspris
2 200 - 2 800 EUR
Budhistorik (31 bud)
13 dec 2020 15:36
3 700 EUR
13 dec 2020 15:36
3 650 EUR
13 dec 2020 15:29
3 600 EUR
13 dec 2020 15:28
3 500 EUR
13 dec 2020 15:14
3 400 EUR