1312499

Mauno Hartman

(Finland, 1930-2017)
Mauno hartman, utan titel.
Mauno hartman, utan titel.
Mauno hartman, utan titel.
Mauno hartman, utan titel.
Mauno hartman, utan titel.
Mauno hartman, utan titel.
Mauno hartman, utan titel.

Mauno Hartman, Utan titel.

Sign. 1978. trä, längd 66 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Proveniens

Jörn Donners samling.

Laura Pohjola
Laura Pohjola
Ansvarig specialist finländsk modern konst och samtidskonst
+358 (0)50 428 2146

Utropspris
800 EUR