Kan inte nå servern

Design Sale Helsinki F207

 
233 föremål
Alfred William Finch, fat, ett par, Iris, kring år 1900.
Klubbat pris 
282 EUR
Utropspris 
400 - 500 EUR
Alfred William Finch, kruka, Iris 1901.
Klubbat pris 
500 EUR
Utropspris 
700 - 900 EUR
Alvar Aalto, matbord H94, Artek 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
4 400 EUR
Utropspris 
3 500 - 4 500 EUR
Alvar Aalto, dörrhandtag, Valaistustyö.
Klubbat pris 
2 610 EUR
Utropspris 
800 - 1 000 EUR
Alvar Aalto, fat modell 3900 signerad Alvar Aalto Iittala -56.
Klubbat pris 
2 600 EUR
Utropspris 
1 400 - 1 600 EUR
Alvar Aalto, fat modell 3900 signerad Alvar Aalto Iittala. 1950-tal.
Klubbat pris 
5 200 EUR
Utropspris 
1 200 - 1 400 EUR
Alvar Aalto, fåtölj, "Tank", Artek 2008.
Klubbat pris 
3 700 EUR
Utropspris 
4 000 - 6 000 EUR
Alvar Aalto, taklampa, modell A111, Valaisinpaja 1900-talets slut.
Klubbat pris 
3 000 EUR
Utropspris 
3 000 - 4 000 EUR
Alvar Aalto, taklampa, modell A332, "Bikupa", Valaistustyö.
Klubbat pris 
26 600 EUR
Utropspris 
6 000 - 8 000 EUR
Alvar Aalto, vilstol, modell 43, Artek 1900-talets slut.
Klubbat pris 
1 350 EUR
Utropspris 
2 000 - 2 500 EUR
Andrzej Rajch, väggtextil, "Cubes II". 1989. Ca 230x200 cm.
Klubbat pris 
2 400 EUR
Utropspris 
2 000 - 2 500 EUR
Armband, 14K guld. Westerback, Helsingfors 1965.
Klubbat pris 
1 000 EUR
Utropspris 
1 300 - 1 500 EUR
Arnold Madsen, sannolikt, fåtölj, "Clam chair". Formgiven ca 1944.
Klubbat pris 
9 000 EUR
Utropspris 
4 000 - 5 000 EUR
Bertel Gardberg, bordslampa, Finnmade Gardberg, Norrmark slöjd.
Klubbat pris 
2 300 EUR
Utropspris 
1 200 - 1 400 EUR
Bertel Gardberg, ljusstakar, ett par, Boda Finland.
Klubbat pris 
380 EUR
Utropspris 
400 - 600 EUR
Bertel Gardberg, serveringsbräde, Finnmade Gardberg, Norrmark slöjd.
Klubbat pris 
1 750 EUR
Utropspris 
1 200 - 1 400 EUR
Birger Kaipiainen, dekorationsfat, signerad Kaipiainen Arabia.
Klubbat pris 
2 900 EUR
Utropspris 
1 400 - 1 600 EUR
Birger Kaipiainen, dekorationsfat, stengods signerad Kaipiainen Arabia.
Klubbat pris 
4 100 EUR
Utropspris 
3 000 - 4 000 EUR
Birger Kaipiainen, dekorationsfat, stengods signerad Kaipiainen Arabia.
Klubbat pris 
5 500 EUR
Utropspris 
3 000 - 4 000 EUR
Birger Kaipiainen, dekorationsfat, stengods signerad Kaipiainen Arabia.
Klubbat pris 
9 200 EUR
Utropspris 
7 000 - 9 000 EUR
Birger Kaipiainen, dekorationsfat, stengods, signerad Kaipiainen Arabia.
Klubbat pris 
4 600 EUR
Utropspris 
3 000 - 3 500 EUR
Birger Kaipiainen, dekorationsfat, stengods, signerad Kaipiainen Arabia.
Klubbat pris 
6 100 EUR
Utropspris 
4 000 - 5 000 EUR
Birger Kaipiainen, dekorationsfat, stengods, signerad Kaipiainen.
Klubbat pris 
8 900 EUR
Utropspris 
4 000 - 5 000 EUR
Birger Kaipiainen, skulptur, stengods, signerad Kaipiainen Arabia.
Klubbat pris 
1 450 EUR
Utropspris 
1 400 - 1 600 EUR
Björn Weckström, "Lapplands stenar", 14K guld. Lapponia 1966.
Klubbat pris 
2 100 EUR
Utropspris 
2 500 - 2 800 EUR
Björn Weckström, Armband "Fantasi", 14K guld. Lapponia 1969.
Klubbat pris 
2 750 EUR
Utropspris 
2 200 - 2 600 EUR
Björn Weckström, Armband "Kaskad", 18K guld. Lapponia 1989.
Klubbat pris 
2 200 EUR
Utropspris 
1 800 - 2 000 EUR
Björn Weckström, Armband "Mystica", 14K guld. Lapponia 1973.
Klubbat pris 
2 000 EUR
Utropspris 
2 300 - 2 500 EUR
Björn Weckström, Armband "Quadrate forms", 14K guld. Lapponia 1974.
Klubbat pris 
3 400 EUR
Utropspris 
2 500 - 2 800 EUR
Björn Weckström, Brosch "Dinosaurus", 14K guld. Lapponia 1972.
Klubbat pris 
450 EUR
Utropspris 
550 - 700 EUR
Björn Weckström, Halsband "Tundra", 14K guld. Lapponia 1973.
Klubbat pris 
2 511 EUR
Utropspris 
1 600 - 1 800 EUR
Björn Weckström, skulptur, signerad Björn Weckström -86.
Klubbat pris 
3 411 EUR
Utropspris 
2 000 - 3 000 EUR
Bordslampa, Taidetakomo Antti Hakkarainen 1930-tal.
Klubbat pris 
400 EUR
Utropspris 
600 - 800 EUR
Bordslampa, tillverkare Sievä 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
2 300 EUR
Utropspris 
1 200 - 1 500 EUR
Carl-Johan Boman, Bord, ab Boman oy, Åbo 1940-tal.
Klubbat pris 
200 EUR
Utropspris 
800 - 1 000 EUR
Fåtöljer, ett par 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
1 403 EUR
Utropspris 
600 - 800 EUR
Golvlampa, modell 60588, Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
1 450 EUR
Utropspris 
1 200 - 1 400 EUR
Gunilla Jung, taklampor, ett par modell 1020, Stockmann Orno 1930-tal.
Klubbat pris 
920 EUR
Utropspris 
1 000 - 1 200 EUR
Gunnel Nyman, taklampor ett par, modell 50273 Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
2 400 EUR
Utropspris 
3 000 - 4 000 EUR
Gunnel Nyman, vas, signerad, G. Nyman Nuutajärvi Notsjö -54.
Klubbat pris 
1 650 EUR
Utropspris 
1 000 - 1 200 EUR