1312787

Kalk med paten, silver, stämplad Sint 1712.

Kalk med paten, silver, stämplad sint 1712.

Slät cuppa. Balusterformat ben på rund fot. Höjd 21,5 cm. Total vikt 520 g.

Lagad. Bucklor. Åldersrelaterat slitage. Repor.

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver och skulptur
+46 (0)709 17 99 93

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Utropspris
6 000 SEK
Rekommendationer