22
325703
Mats Mason
(1894-1983)
Mats mason, badhuset.
Mats mason, badhuset.

Badhuset

Signerad Mathias och daterad 1923. Duk 134 x 95,5 cm.

Utropspris:

30 000 - 40 000 SEK

3 505 - 4 673 EUR

Klubbat pris:
20 000 SEK
Proveniens

Tidigare i Bjarne Lunds samling.

Salongen, Paris, 1923-24.