24
382550
Axel Nilsson
(1889-1981)

AXEL NILSSON. Olja på pannå. Sign Axel Nilsson.

"Träd mot hösthimmel" 45 x 54 cm.

Obetydligt slitage.

Utropspris:

25 000 - 30 000 SEK

2 973 - 3 567 EUR

Proveniens

Bukowski auktioner, auktion 491, Moderna vårauktionen, 13 - 14 april 1994, kat nr 161.
Förvärvad från ovanstående.