678060
Chanel
(Född 1910)
VÄska, "double flap bag", chanel, 2009 2010

VÄSKA, "Double Flap bag", Chanel, 2009-2010.

Svart quiltat läder med svarta stickningar. Baksida med liten ficka. Monogramprytt lås och länk med tvinnat skinnband i silverfärgad metall. Invändigt fodrad i svart samt bordeauxfärgat läder, ett dragkedjeförsett fack. Numrerad och stämpelmärkt "CHANEL" "MADE IN FRANCE", låset märkt "CHANEL PARIS". Ca 26 x 16 x 8 cm.

Bruksslitage. Smuts. Nötta hörn.

Utropspris
14 000 SEK