826155
Hermès
VÄska, "birkin 40", hermès, 1999.

VÄSKA, "Birkin 40", Hermès, 1999.

Handväska i chokladbrun taurillon clemence, beslag i metall med guldöverdrag. Stämpelmärkt "HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE", artisanstämplad "16Z", och inramat "C". Lås samt nyckelhållare med nycklar medföljer. Invändigt två fack varav ett med dragkedja. 40 x 20 x 32 cm. Dustbag samt kartong medföljer. Nyckel finns.

Mycket lätt bruksslitage.

Övrigt

Utropspris
70 000 SEK