Belysning Golvlampor
1112281
GOLVLAMPA, jugend, 1900-talets början.
Golvlampa, jugend, 1900 talets början

Stomme av koppar. Deatlj i relief av blommor och växter. Skärm av textil. För en ljuspunkt. Höjd ca 180, skärmens diameter 60 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage. Märken. Skärm med slitage.

Johanna Graflund
Johanna Graflund
Värderare, biträdande klockspecialist
+46(0)704-557104

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
4 000 SEK