Design Möbler
1127550
Josef Frank
(1885-1967)
Josef frank, soffa "liljevalchssoffan", svenskt tenn, 2013

JOSEF FRANK, soffa "Liljevalchssoffan", Svenskt Tenn, 2013.

Helstoppad med zebrarandig tygklädsel. Lösa plymåer i rygg. Resårsits. Kulfötter i bok. Längd Längd 280 cm, djup 140 cm.

Slitage. Fläckar. Skador på klädsel.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
50 000 SEK