1127577
FIGURIN, porslin, Meissen 1700-tal. Modell av Johann Joachim KÄNDLER 1706-1775.
Figurin, porslin, meissen 1700 tal. modell av johann joachim kÄndler 1706 1775

Il Capitano Spavento från Commedia Dell'arte. Höjd 17,5 cm.

Svärdsfästet saknas. Blommorna med skador.

Joachim Borgström
Joachim Borgström
Specialist klassisk konst, möbler, konsthantverk och silver
+358 (0)40 555 1334

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
500 EUR