FIGURIN, porslin, Meissen 1700-tal. Modell av Johann Joachim KÄNDLER 1706-1775.

Il Capitano Spavento från Commedia Dell'arte. Höjd 17,5 cm.

Konditionsrapport

Svärdsfästet saknas. Blommorna med skador.

Placering
Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V102

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Joachim Borgström

    Joachim Borgström
    Specialist klassisk konst, möbler, konsthantverk och silver

    joachim.borgstrom@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 000 EUR

    420
    EUR
    4 415 SEK
    473 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (1 bud)
    111 feb 13:03420EUR