Design Konstglas
1131221
Nanny Still
(1926-2009)
Nanny still, ljusstakar, 2 st, glas, "majakka" (fyr), riihimäen lasi. modellen formgiven 1973

NANNY STILL, LJUSSTAKAR, 2 st, glas, "Majakka" (Fyr), Riihimäen Lasi. Modellen formgiven 1973.

Höjd 33 och 34 cm. Den ena med löstagbar, original ljushållare.

Den ena med ett smärre nagg samt smärre slitage.

Nan Jarjis
Nan Jarjis

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
300 EUR