Möbler Stolar
1131288
FRANK LLOYD WRIGHT, KARMSTOL, 606 "Barrel Chair", Cassina, 1986.
Frank lloyd wright, karmstol, 606 "barrel chair", cassina, 1986

Nr 29675. Stomme av körsbär. Välvd rygg med spjälor. Lös stoppad sits, klädsel av skinn. Märkt och numrerad. Sitthöjd ca 44 cm, totalhöjd 81 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Johan Lundberg
Johan Lundberg
Värderare (föräldrarledig)
+46 (0)708 17 21 08

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
5 000 SEK