Design Möbler
1132301
Warren Platner
(1919-2006)
Warren platner, soffbord för knoll 2000 tal

WARREN PLATNER, soffbord för Knoll 2000-tal.

Metallbas och glasskiva. Diameter 90 cm. Höjd 39 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Köp på Vepsäläinen.

Övrigt

Formgiven 1960.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
1 500 EUR