Belysning Vägglampor
1133082
VÄGGLYSTRAR, ett par, sengustaviansk stil, omkring 1900-talets mitt.

Stommar av mässing, klädda med spegelglas och behängda med glasprismor. För två ljus vardera. Ca 75 x 40 cm.

Smärre slitage.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
3 500 SEK