Design Övrigt
1133549
Simon Gate
(1883-1945)

SIMON GATE, glasservis, 63 delar, "Stork", Sandviks glasbruk.

Bestående av:
Åtta champagnestrutar, höjd 17,3 cm.
16 vinglas, höjd 16-18 cm (ett med nagg).
10 starkvinsglas, höjd 13,6 cm.
15 snapsglas, höjd 11,7 cm.
Två karaffer med lock, höjd utan lock 27-34 cm.
12 selterglas, höjd 8,3 cm.

Smärre slitage, smuts, ett vinglas med nagg.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
5 000 SEK