1142357
HALSSMYCKE samt ARMRING, 18K vitguld med två stycken 20 dollar guld 1926 och 1922.

Öppningsbara. Fattningar stämplade GIA, 18K, Uppsala 1974. Innerdiameter armring ca 5,5 cm. Höjd halssmycke ca 18 cm. Totalvikt 128 gram.

Smärre bruksslitage.

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
35 000 SEK