KAREL APPEL, färglitografi, signerad och numrerad 60/75.

"Sprong in de Lente (Deux personnages", 1963. I: 47 x 66 cm.

Konditionsrapport

Ej examinerad ur ram. Gulnad. Veck.

Proveniens
Galleri Östermalm, Stockholm.
Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T227
Följerätt
Ja

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Amanda Wahrgren

    Amanda Wahrgren
    Specialist modern konst, grafik

    amanda.wahrgren@bukowskis.com

    Auktionen avslutas:
    CEST

    13 timmar 47 minuter

    Utropspris: 4 000 SEK

    3 300
    315 EUR
    355 USD

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 3 500 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (3 bud)
    1A20 apr 12:313300SEK
    220 apr 12:313213SEK
    115 apr 16:203000SEK