Konst Grafik
1144231
Karel Appel
(1921-2006)

KAREL APPEL, färglitografi, signerad och numrerad 60/75

"Sprong in de Lente (Deux personnages", 1963. I: 47 x 66 cm.

Ej examinerad ur ram. Gulnad. Veck.

Proveniens

Galleri Östermalm, Stockholm.

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89

Utropspris
4 000 SEK