ENSTENSRING, med briljantslipad diamant 1,59 ct, med intyg K G Markströms.

Diamant 1,59 ct enligt gravyr, Top Wesselton/VVS1 enligt intyg K G Markströms. 18K vitguld. Stämplad MGAB, Markströms Guldsmeds Ab K G Uppsala 1975. Storlek 16/50,5. Vikt 4,2 gram.

Konditionsrapport

Bruksslitage.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L15

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Fredrik Karlsson

    Fredrik Karlsson
    Gemmolog, värderare

    fredrik.karlsson@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 120 000 SEK

    Slutpris

    101 000
    9 642 EUR
    10 880 USD

    Budhistorik (14 bud)
    615 apr 20:36101000SEK
    Acceptpris på 100 000 SEK uppnåddes
    715 apr 20:3599000SEK
    615 apr 20:3597000SEK