1147254

GLAS, 9 stycken, olika modeller, omkring år 1800 och senare.

9 stycken vinglas och snapsglas. Bland annat två så kallade spetsglas med väder i benet och omvikt fot. Ett glas med lagad fot av mässing. Höjd mellan ca 10-20 cm.

Konditionsrapport

Ett glas med lagad fot, med fot av mässing. Ett spetsglas med fotnagg. Två spetsglas med kantnagg.
I övrigt med obetydligt slitage.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V14

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Rikard Klev

    Rikard Klev
    Värderare / Specialist modern konst

    rikard.klev@bukowskis.com

    Auktionen avslutas:
    CEST

    14 timmar 1 minut

    Utropspris: 3 000 SEK

    300
    29 EUR
    32 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 350 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (1 bud)
    117 apr 22:46300SEK