WÄINÖ AALTONEN, skulptur, brons, monogramsignerad.

Liggande, längd 22 cm.

Konditionsrapport

Åldersrelaterat slitage.

Placering
Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V6
Följerätt
Ja

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Laura Pohjola

    Laura Pohjola
    Specialist modern och samtida konst, finländsk konst, fotografi

    laura.pohjola@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 700 EUR

    Slutpris

    3 100
    EUR
    32 471 SEK
    3 498 USD

    Budhistorik (65 bud)
    916 apr 21:513100EUR
    11A16 apr 21:513000EUR
    916 apr 21:513000EUR
    Acceptpris på 400 EUR uppnåddes